Koncerty

Foo Fighters zagrają 9 listopada w Krakowie

Foo Fighters - zdjęcie

Popularny zespół rockowy Foo Fighters powraca do Polski po prawej 20 latach. W końcu dojdzie do wydarzenia będącego spełnieniem marzeń wielu ich fanów. Nareszcie! Poprzednio grali w 1996 roku w Sopocie.

Foo Fighters to bezapelacyjnie zespół wyjątkowy i wyróżniający się na tle innych rockowych kapel. Założony został on w 1995 roku przez Dave’a Grohla, który przedtem był perkusistą Nirvany. To on właśnie zebrał ekipę różnorodnych muzyków, z którymi chciał stworzyć coś świeżego. Rozpoczęli hitem „This is a Call” z albumu „Foo Fighters”. Przez lata skład zmieniał się kilkakrotnie, ale nie unikalny styl przemawiający do słuchaczy na całym świecie. To brzmienie zostało także wyróżnione różnymi nagrodami – w tym tą najważniejszą Grammy.

Ich najnowszy album „Sonic Highway” został wydany w listopadzie 2014 roku i cieszy się wielką popularnością oraz dobrymi ocenami. W Stanach Zjednoczonych sprzedano go w liczbie 12 mln egzemplarzy, a jeśli do tego doliczmy niemałą sprzedaż ze świata – można śmiało powiedzieć, że popularność kapeli nie maleje.

Koncert w Polsce odbędzie się 9 listopada na Tauron Arena w Krakowie. Bilety są jeszcze w sprzedaży i kosztują 250 złotych. To nie tylko spełnienie marzeń wielu fanów w różnym wieku, ale także doskonała okazja na świętowanie 20-lecia istnienia kultowego zespołu.

Fani z trzech największych polskich fanklubów szykują już niespodzianki dla zespołu na koncert. Zapowiedziano przygotowanie 14 tysięcy kartek-ulotek, które zostaną rozdane publiczności. Goście na płycie dostaną czerwone, a ci na trybunach białe. Kiedy zespół wyjdzie na scenę, zobaczą na dzień wielką biało-czerwoną flagę. Potem podczas utworu „Learn to Fly” uczestnicy mają rzucać samolocikami zrobionych z otrzymanych kartek, a w trakcie „Big Me” będą świecić światełkami.

Na koniec Foo Fighters Crew Poland ogłosili, że szykują niezwykły prezent dla zespołu. Tworzą dla nich oryginalną grę planszową.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

NAJLEPSZE

IRJ.PL - imprezowy rozkład jazdy! Najlepszy blog muzyczny!

IRJ na FB

Wunderteam.com - 2015

To Top