Imprezy

Monster XTour w Krakowie, Łodzi i Gdańsku!

Ryk silników o ogromnej mocy!
Zapach spalonego paliwa i akrobacje, które zaprzeczają prawom fizyki.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia je blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 show rocznie! Na wyjątkowych show w Krakowie, Łodzi i Gdańsku zobaczysz niewiarygodne, kilkutonowe samochody, które będą ze sobą zaciekle rywalizować podczas ekstremalnych wyścigów i zawodów freestyle. Przekonasz się na własne oczy, jak wysoko potrafią wybijać się w powietrze! Sprawdzisz, co dzieje się z osobówkami, które dostaną się pod ich olbrzymie opony oraz jak szybko i swobodnie potrafią szaleć na dwóch kółkach. Natomiast motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach niezapomnianych powietrznych akrobacjach.

Przyjdź na show wcześniej i weź udział w PIT PARTY – poznaj kierowców i zrób sobie zdjęcie z gigantycznymi Monster Truckami! PIT PARTY to impreza poprzedzająca główne show. Każdy, kto nabędzie bilet VIP będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe ciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników, czy porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie swojego pick-upa F-250 i nazwał BIGFOOT. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce. Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich „przodków” – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często – dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności! Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane „wrestlingiem sportów motorowych”, co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej już od 3 dekad popularności. Mimo, że w Europie zagościły zdecydowanie później, publiczność Starego Kontynentu zdążyła już je pokochać!

Koniecznie zobacz najbardziej ekscytujące wydarzenie roku! Nie możesz tego przegapić!

Serdecznie zapraszamy!
9 kwietnia 2016 r. – Kraków, TAURON Arena Kraków
12 kwietnia 2016 r. – Łódź, Atlas Arena
16 kwietnia 2016 r. – Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA

Bilety w sprzedaży wkrótce!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

NAJLEPSZE

IRJ.PL - imprezowy rozkład jazdy! Najlepszy blog muzyczny!

IRJ na FB

Wunderteam.com - 2015

To Top